kategoria: Biznes
29 czerwiec 2024

"Podlaskie. Smakuje najlepiej!" - weekendowa promocja regionu w Warszawie

zdjęcie:
fot. PAP
Do spędzania lata w Podlaskiem zachęcają w sobotę i niedzielę w Warszawie tamtejsze firmy w ramach akcji samorządu województwa "Podlaskie. Smakuje najlepiej!". Ma to pomóc branży turystycznej w regionie w związku z sytuacją przygraniczną.
REKLAMA

Przed Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi, na Krakowskim Przedmieściu w stolicy można zapoznać się z ofertą turystyczną województwa podlaskiego, poznać jego atrakcje, szlaki turystyczne i spróbować regionalnej kuchni.

Inicjatorem promocji jest samorząd województwa podlaskiego, chcący w ten sposób pomóc lokalnym firmom, które ze względu na sytuację przygraniczną odczuwają spadek turystów.

"Będzie to okazja, aby zapewnić mieszkańców stolicy, że wakacje w naszym regionie są bezpieczne, a na odwiedzających czeka tu mnóstwo atrakcji turystycznych" - podkreśla członek zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk. Dodał, że chodzi szczególnie o promocję terenów przygranicznych.

Promowane będą m.in. Puszcza Białowieska, Suwalszczyzna - w tym Augustów, ale także atrakcje ze Szlaku Tatarskiego czy Podlasie Nadbużańskie - poinformował w piątek w komunikacie urząd marszałkowski.

Mieszkańcy stolicy mogą poznać ofertę noclegową i kulturalną w Podlaskiem oraz atrakcje turystyczne. Dostępne są przewodniki turystyczne i informatory. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. (PAP)

Autorka: Izabela Próchnicka

kow/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
22.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Stary Rynek w Płocku, Płock, Pl....
wstęp biletowany