kategoria: Biznes
10 sierpień 2023

Rekordowy wzrost zainteresowania faktoringiem

zdjęcie: Rekordowy wzrost zainteresowania faktoringiem / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Blisko 6,3 mln zł w sześć miesięcy – to łączna wartość wierzytelności w formie faktur wystawionych w usłudze faktoringu – informuje Aforti Factor Group w podsumowaniu swojej działalności za pierwsze półrocze tego roku. Wartość faktur, na podstawie których przedsiębiorcy ubiegają się o finansowanie, dynamicznie rośnie. Spieniężenie faktur pozwala firmom na błyskawiczny dostęp do zamrożonych w nich pieniędzy i sfinansowanie bieżącej działalności bez potrzeby zaciągania kosztownych kredytów czy pożyczek.
Spółka należąca do Holdingu Aforti S.A. – firma Aforti Factor Group – obserwuje duże zainteresowanie usługami faktoringowymi. Tylko w I półroczu 2023 r. sięgają 157%, w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r. O ponad 21% w I półroczu tego roku wzrosła wartość salda w zestawieniu do całego ubiegłego roku i aż o 286% w stosunku do czerwca 2022 r.

Według danych Polskiego Związku Faktorów (PZF), który zrzesza większość podmiotów świadczących usługi faktoringowe w Polsce, w I półroczu 2023 r. wartość wierzytelności sięgała blisko 225,7 mld zł. Jak informuje Związek, finansowanie w formie faktoringu wybierają przeważnie firmy produkcyjne i dystrybucyjne.

Aforti Factor Group prowadzi działalność operacyjną w Polsce oraz poza granicami kraju, w tym na terenie Rumunii. Klienci rodzimi oraz rumuńscy, korzystający z usług Aforti Factor Group, mają dostęp do w pełni automatycznego systemu służącego do obsługi faktoringu – panelu Kalypso. Pozostają również pod stałą, indywidualną opieką doradców, którzy kontaktują się na bieżąco z klientami z kraju i z zagranicy. 

Klienci z Polski i Rumunii coraz liczniej korzystają z usług faktoringowych oferowanych przez Aforti Factor Group. Wartość wszystkich operacji odnotowanych przez naszą Spółkę w tym półroczu jest większa niż w ubiegłym roku. Możliwość szybkiego odblokowania środków pieniężnych z faktur na pokrycie bieżących zobowiązań kontraktowych to jeden z kluczowych atrybutów wyróżniających faktoring na rynku wierzytelności. Dynamiczny rozwój usług Aforti Factor Group to także zasługa wygodnej i bezpiecznej platformy internetowej, umożliwiającej wgląd i zlecenie niezbędnych operacji w dowolnym momencie i lokalizacji – mówi nam Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Holding S.A.


Dynamiczny wzrost obrotów oraz salda przekłada się na sukcesywną rozbudowę serwisu faktoringowego oraz stałe pozyskiwanie nowych klientów. Dobrą kondycję Spółki oraz jej przyszłe optymistyczne notowania potwierdzają liczby – zapewnia firma. Aforti Factor Group poinformowało, że tylko w I półroczu tego roku sfinansowało takich transakcji na łączną kwotę blisko 6,3 mln zł – co przekłada się na wzrost sięgający 157% wartości do analogicznego okresu w 2022 r. Wartość faktur, na podstawie których przedsiębiorcy ubiegają się o finansowanie, także dynamicznie rośnie. Średnia wysokość pojedynczej faktury w 2022 r. według Aforti Factor Group wynosiła 12,2 tys. zł; w tym półroczu mediana to już 20 tys. zł.

Z usług faktoringowych korzystają głównie przedsiębiorcy z sektora MŚP, a także właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, freelancerzy, startupy, duże firmy i wszelkiego rodzaju spółki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Płock
24.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Stary Rynek w Płocku, Płock, Pl....
wstęp biletowany