4 lipiec 2024

Nowe inwestycje na drogach wojewódzkich w Radomiu i Warce

zdjęcie: Nowe inwestycje na drogach wojewódzkich w Radomiu i Warce / v7236234
v7236234
Droga nr 730 w gminie Warka (Mazowieckie) zostanie rozbudowana; w planach jest też budowa nowego przebiegu trasy wojewódzkiej nr 740 - odcinka od węzła Radom Zachód na trasie S7 do Radomia. W czwartek podpisano umowy dotyczące inwestycji.
REKLAMA

Jak poinformował wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, samorząd Mazowsza przeznaczy na rozbudowę drogi nr 730 w gminie Warka 15,5 mln zł. Modernizacja obejmie ponad trzykilometrowy odcinek drogi – przejście przez miejscowość Laski do torów kolejowych w Warce. W ramach inwestycji ma być też wybudowany chodnik w Laskach oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowane zostaną także zjazdy do nieruchomości. Roboty drogowe potrwają do końca roku.

Rajkowski zapowiedział, że rozpoczynają się też prace koncepcyjne związane z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 740. Chodzi o odcinek od węzła Radom Zachód na trasie S7 do miasta Radom. "Zależy nam, aby wypracować rozwiązanie, które będzie zarówno funkcjonalne, jak i zgodne z oczekiwaniami kierowców i mieszkańców" – zaznaczył wicemarszałek.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił wykonawcę opracowania dokumentacji projektowej dla budowy drogi wojewódzkiej nr 740 na terenie miasta Radom oraz gminy Zakrzew. Na realizację zadania przeznaczono 1,8 mln zł. Zgodnie z umową prace koncepcyjne powinny zakończyć się do lipca 2026 r.

Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Grzegorz Obłękowski wyjaśnił, że planowana droga wojewódzka nr 740 ma być poprowadzona od okolic Zakrzewa do Radomia nowym śladem na południe od istniejącej drogi. "Trasa stanie się więc ważnym zjazdem z projektowanej S7 w kierunku miasta" – zaznaczył.

Dokumentacja projektowa ma określić przebieg możliwych korytarzy dla przeprowadzenia drogi wojewódzkiej z uwzględnieniem regionalnych i lokalnych uwarunkowań geograficznych oraz przyrodniczych na odcinku od węzła na S7 Radom Zachód do miasta. Mają powstać co najmniej trzy warianty przebiegu drogi; dwa zostały wskazane w dokumentach strategicznych Radomia i gminy Zakrzew, a trzeci ma być pomysłem autorskim projektantów.

Inwestycja jest realizowana w ramach podpisanego w marcu 2023 r. porozumienia między samorządem województwa mazowieckiego a miastem Radom. Miasto zadeklarowało udział finansowy w opracowaniu koncepcji nowego przebiegu drogi nr 740. (PAP)

ilp/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
22.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Stary Rynek w Płocku, Płock, Pl....
wstęp biletowany