kategoria: Kraj
8 lipiec 2024

Zlikwidowano nielegalny salon gier urządzony w kontenerze

zdjęcie: Zlikwidowano nielegalny salon gier urządzony w kontenerze / v39065020
v39065020
Policjanci zlikwidowali nielegalnie działający salon gier hazardowych w pow. sochaczewskim. Zabezpieczyli gotówkę i automaty, które były w specjalnym kontenerze. Zarzuty usłyszała 64-letnia kobieta – poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.
REKLAMA

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp. Agnieszka Dzik przekazała, że nielegalny salon gier odkryli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji.

Salon gier działał w kontenerze ustawionym na jednej z posesji w gminie Teresin.

"Gdy mundurowi weszli do środka, wszystkie automaty były włączone. Na części z nich grali klienci" – przekazała rzeczniczka.

Mundurowi zabezpieczyli pięć urządzeń i pieniądze pochodzące prawdopodobnie z przestępczego procederu. Do sprawy zatrzymano 64-letnią kobietę z powiatu pruszkowskiego. Podejrzana usłyszała zarzut urządzania lub powadzenia gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom.

"Za przestępstwo to grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie" – powiedziała policjantka.

Materiały w sprawie nielegalnej działalności zostały przekazane do Krajowej Administracji Skarbowej, która podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą poza kasynami urządzać gier na automatach.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są takie maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat trzech. (PAP)

ilp/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
22.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Płock, ul....
wstęp biletowany