9 wrzesień 2021

Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu pn. „ Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

zdjęcie: Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu pn. „ Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” / fot. KMP w Płocku
fot. KMP w Płocku
Jak działają oszuści ? Jakie są metody ich działania i jak ustrzec się przed nimi? Na te wszystkie pytanie odpowiedziała wczoraj policjantka z Wydziału Prewencji płockiej komendy podczas spotkania z seniorami w ramach projektu „ Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”. Uczestnicy spotkania poznali również metody weryfikacji banknotów, a cennych wskazówek w tym zakresie udzielili przedstawiciele banku.
REKLAMA

W kilku ostatnich latach to właśnie seniorzy najczęściej padali ofiarami kradzieży, włamań i oszustw. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ bardzo często seniorzy w wyniku działania oszustów tracą oszczędności całego życia.

Aby zwiększyć świadomość seniorów Komenda Miejska Policji w Płocku wspólnie z Książnicą Płocką rozpoczęła realizację drugiej edycji projektu pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”. Wczoraj odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie, a przybyłych gości powitała Zastępca Dyrektora Książnicy Płockiej Pani Elżbieta Dobroń.

Podczas spotkania policjantka z Wydziału Prewencji płockiej komendy przekazała obecnym seniorom kluczowe zasady bezpieczeństwa omawiając również przykłady działania przestępców i metody ich działania. W spotkaniu tym udział wzięli również przedstawiciele jednego z banków, którzy przekazali obecnym cenne wskazówki dotyczące weryfikacji banknotów.

Organizatorzy zapraszają seniorów na kolejne spotkanie, które odbędzie się w dniu 15.09.2021 r., godz. 15.00 – 16.00 w Mazowiecka Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Gierzyńskiego 17. Kluczowym tematem tego spotkania będzie pierwsza pomoc przedmedyczna.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Płock
2.1°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2022-12-08 20:00
miejsce
Rock 69, Płock, ul. Narutowicza 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 18:00
miejsce
Szkoła nr 3, Płock, ul. Królowej...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 17:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-13 20:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany