15 lipiec 2021

AWARIA SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ - KIEROWCY ZACHOWAJCIE OSTROŻNOŚĆ I STOSUJCIE SIĘ DO ZNAKÓW PIONOWYCH!

fot. KMP w Płocku
Dzisiaj na rondzie Wojska Polskiego w Płocku doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci, 67-letnia kierująca toyotą na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu hyundaiem. Do zdarzenia doszło w czasie awarii sygnalizacji świetlnej, jednak nie awaria jest tu przyczyną zdarzenia, a nie stosowanie się do obowiązujących znaków drogowych. Policjanci przypominają - kiedy nie działa sygnalizacja, kierowcy winni stosować się do znaków drogowych i zwracać szczególną uwagę na sytuację panującą na drodze.
REKLAMA

Dzisiaj ok. godz. 8:25 na rondzie w Wojska Polskiego w Płocku doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci, 67-letnia kierująca toyotą na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu hyundaiem. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy są trzeźwi. Utrudnienia w ruchu potrwają do momentu usunięcia z drogi, jednego z uszkodzonych pojazdów.

Do zdarzenia doszło w czasie awarii sygnalizacji świetlnej jednak nie awaria jest tu przyczyną zdarzenia, a nie stosowanie się do obowiązujących znaków drogowych, które wyraźnie wskazują pierwszeństwo przejazdu na tym skrzyżowaniu. Dlatego przypominamy - kiedy nie działa sygnalizacja, kierowcy winni stosować się do znaków drogowych i zwracać szczególną uwagę na sytuację panującą na drodze.

Jedynie ostrożność kierowców i stosowanie się przez nich do przepisów ruchu drogowego oraz oznakowania pionowego mogą być gwarantem bezpieczeństwa na drodze.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-10-03 17:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany