kategoria: Na Sygnale
4 lipiec 2024

Kazał ukraść hulajnogę, bo chciał wyrównać straty po tym, jak zgubił telefon

zdjęcie: Kazał ukraść hulajnogę, bo chciał wyrównać straty po tym, jak zgubił telefon / v46386889
v46386889
Wypoczywającemu wraz z mamą nad zalewem w Nowym Mieście 13-latkowi ukradziono elektryczną hulajnogę. Sprawcami okazali się 32-letni mężczyzna i 17-latek. Starszy tłumaczył policjantom, że kazał zabrać stojącą na parkingu hulajnogę, bo chciał wyrównać sobie straty po tym, jak zgubił telefon.
REKLAMA

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, kilka dni wcześniej wpłynęło tam zgłoszenie o kradzieży hulajnogi elektrycznej nad zalewem w Nowym Mieście, gdzie wraz z mamą, mieszkanką tej miejscowości, wypoczywał 13-latek.

"Kobieta na skuterze, a jej nastoletni syn na hulajnodze, pojechali nad nowomiejski zalew i tam pozostawili swoje pojazdy na parkingu. Gdy po jakimś czasie wrócili na miejsce, hulajnogi już nie było, a skuter był przewrócony" - wyjaśniła kom. Drężek-Zmysłowska. Zaznaczyła, że do policjantów zajmujących się sprawą zgłosił się mężczyzna, który stwierdził, iż widział, jak kilka osób podjechało na parking dostawczym samochodem, należący do tej grupy młody chłopak schował hulajnogę do auta, które następnie odjechało.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z pobliskiego monitoringu oraz w miejscu, gdzie jak wynikało z ich ustaleń, opisana przez świadka grupa osób wcześniej przebywała. Na podstawie nagrań ustalono pojazd, którym poruszali się sprawcy, jego właściciela, a także rozpoznano jedną z osób. Ostatecznie zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu płońskiego w wieku 17 i 32 lat.

"Skradziona hulajnogę znaleziono w miejscu zamieszkania 32-latka. Powiedział on policjantom, że tego dnia nad zalewem zgubił telefon, dlatego też kazał młodszemu koledze zabrać stojącą na parkingu hulajnogę elektryczną. Chciał sobie wyrównać w ten sposób straty finansowe" - przekazała rzeczniczka płońskiej policji. Dodała, że mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, za co grozi mu do pięciu lat więzienia, z kolei o losie 17-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, gdyż w chwili popełnienia przestępstwa miał on jeszcze 16 lat. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
22.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Płock, ul....
wstęp biletowany