7 wrzesień 2021

Kierowco - uważaj w rejonie szkoły! Rodzicu - bądź dobrym przykładem!

Płoccy policjanci apelują do kierowców o zredukowanie prędkości i wzmożoną czujność w rejonach placówek oświatowych. Pamiętajmy również o prawidłowym parkowaniu pojazdów w pobliżu szkoły, aby pozostawiony pojazd nie utrudnił dzieciom bezpiecznego przemieszczania się. Apelujemy również do rodziców i opiekunów – bądźcie dobrym przykładem dla swoich dzieci i uczcie ich zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz dopilnujcie, aby pociechy były widoczne na drodze.
REKLAMA

Powrót do szkoły, szczególnie po wakacyjnej przerwie to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Kierowcy muszą zwiększyć swoją czujność w rejonach placówek oświatowych i kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy również o prawidłowym parkowaniu pojazdów w pobliżu szkoły, aby pozostawiony pojazd nie utrudnił dzieciom bezpiecznego przemieszczania się.

Rodzice i opiekunowie dzieci powinni dołożyć wszelkich starań, aby były one świadome, jak należy zachować się na drodze i jakich zasad muszą przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć na zajęcia. Należy przykładać szczególną wagę do tego, by tłumaczyć i pokazywać dziecku, jakie są zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, czego nie robić i jakie są tego konsekwencje. Najskuteczniejszym sposobem nauki jest częste i konsekwentne dawanie przykładu. Aby dzieci mogły być bezpieczne na drodze, muszą być widoczne dla kierowców. Piesi poruszający się po zmierzchu po nieoświetlonych drogach i nieposiadający elementów odblaskowych są widoczni dla kierujących dopiero z niewielkiej odległości, co znacznie utrudnia reakcję kierowcy, który może nie zdążyć na czas zahamować i ominąć takiej osoby. Noszenie odblasków ma ogromne znaczenie jesienią, gdy zmrok zapada znacznie szybciej. Dlatego ważne jest, aby wyposażyć dziecko w odblaski.

Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2022-02-20 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany