10 wrzesień 2021

Nocny pościg za kierowcą volkswagena

Uciekał volkswagenem przed policyjnym radiowozem bo jak stwierdził, nie chciał otrzymać mandatu za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Zrezygnował z ucieczki, kiedy zobaczył policyjną blokadę. Teraz 31-latek nie dość, że odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, to grozi mu kara do 5 lat więzienia, za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej.
REKLAMA

Dzisiaj w nocy policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego podczas patrolowania płockich ulic, postanowili skontrolować volkswagena. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i błyskowych z radiowozu, kierujący tym pojazdem nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli. Zaczął uciekać a na jednym ze skrzyżowań wjechał pod „prąd”, stwarzając zagrożenie dla innym kierowców. Ostatecznie zrezygnował z ucieczki, kiedy zobaczył na jednej z ulic policyjną blokadę, którą utworzyli policjanci w odpowiedzi na komunikat o pościgu za kierowcą volkswagena.

Uciekinierem okazał się być 31-latek z Płocka. Był trzeźwy a jak oświadczył policjantom, uciekał bo nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 31-latek nie dość, że odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, to grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności, za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2022-02-20 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany