17 luty 2020

Pędził ponad 140 km/h po ulicach miasta – płocka drogówka zakończyła szaleńczą jazdę młodego kierowcy

fot. KMP w Płocku
Wczoraj kolejny pirat drogowy dołączył do grona kierowców zatrzymanych do kontroli przez płocką drogówkę za ponad dwukrotne przekroczenie ,, 50 ” w obszarze zabudowanym. Tym razem młody, nieodpowiedzialny kierowca w centrum miasta pędził z prędkością ponad 140 km/h.
Koronawirus
mazowieckie
1501
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wielokrotnie apelowaliśmy do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i szanowanie zdrowia i życia zarówno swojego jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie do wszystkich zmotoryzowanych dociera liczba ponad 20 ofiar wypadków śmiertelnych na ulicach miasta i drogach powiatu płockiego. Do zdecydowanej większości tych zdarzeń dochodzi przez niedostosowanie prędkości, dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, codziennie dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolują prędkość pojazdów w miejscach gdzie dochodzi do zagrożeń bezpieczeństwa.

Do grona kierowców, którym policjanci zatrzymali prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, dołączył 23 – latek z Płocka. Młody kierowca wczoraj wieczorem pędził swoim bmw po ulicach miasta z prędkością ponad 140 km/h. Pirat został zatrzymany przez policjantów na alei Piłsudskiego w Płocku, był trzeźwy. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym oraz liczbą 10 pkt karnych wpisanych do ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Na okres co najmniej 3 miesięcy płocczanin pożegnał się ze swoimi uprawnieniami.

Aż strach pomyśleć jak mogłaby zakończyć się ta szaleńcza jazda młodego kierowcy, gdyby nie reakcja płockich mundurowych…

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
1501
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2020-09-12 19:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany