1 lipiec 2021

Płacił za zakupy „znalezioną” gotówką i kartą bankomatową

fot. KMP w Płocku
Twierdził, że portfel znalazł na ulicy, a skoro była w nim gotówka i karta bankomatowa to postanowił z nich skorzystać. I tak kilkanaście razy odwiedzał płockie sklepy i płacił za zakupy cudzą kartą i gotówką. 30-latek namierzony przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu usłyszał wczoraj w płockiej komendzie aż 16 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W weekend do płockiej komendy Policji wpłynęło zawiadomienie od obywatela, który zgłosił, że skradziony został mu portfel wraz z zawartością kilku tysięcy złotych, dokumentami oraz kartą bankomatową. Zgłaszający nie potrafił jednak wskazać ani dokładnego miejsca jak i okoliczności kradzieży. Jak się szybko okazało, portfel trafił w niepożądane ręce. Nowy posiadacz zdążył już 15 razy dokonać zakupów w różnych punktach handlowych na terenie Płocka.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W wyniku ustaleń namierzyli sprawcę, któremu złożyli wizytę w miejscu zamieszkania. Zaskoczony 30-latek twierdził, że portfel znalazł na ulicy i przyznał ostatecznie, że za swoje zakupy płacił kartą bankomatową, która była w portfelu. Nie potrafił jednak wyjaśnić policjantom co stało się z gotówką.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, płocczanin usłyszał aż 16 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-10-03 17:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany