kategoria: Na Sygnale
9 lipiec 2024

Podejrzany w śledztwie dot. postrzelenia 39-latka z zarzutem usiłowania zabójstwa

zdjęcie: Podejrzany w śledztwie dot. postrzelenia 39-latka z zarzutem usiłowania zabójstwa / v22720002
v22720002
W sprawie postrzelenia 39-letniego mieszkańca Warszawy, który w maju trafił do szpitala w Ciechanowie, tamtejsza prokuratura rejonowa postawiła podejrzanemu 45-latkowi z powiatu legionowskiego nowe zarzuty. Obecnie odpowiada on m.in. za usiłowania zabójstwa i nielegalne posiadanie broni palnej.
REKLAMA

Z raną brzucha w wyniku postrzału 39-letni mieszkaniec Warszawy trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie w nocy 20 maja i przeszedł tam operację. Kilka dni później ciechanowscy policjanci ujęli 45-latka z powiatu legionowskiego, któremu przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak poinformował we wtorek PAP zastępca prokuratora rejonowego w Ciechanowie Piotr Tyszka, na obecnym etapie śledztwa, w związku ze zmianą pierwotnego zarzutu, 45-letni podejrzany odpowiada za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie średnich obrażeń ciała oraz za nielegalne posiadanie broni palnej.

"Podejrzany złożył wyjaśnienia, jednak nie przyznał się do popełnienia przestępstwa" - powiedział PAP prokurator Tyszka. Jak dodał, w przypadku zarzutu nielegalnego posiadania broni palnej chodzi o broń krótką. Stwierdził też, że "najprawdopodobniej motywem działania podejrzanego były rozliczenia finansowe".

"Podejrzany i pokrzywdzony znali się przed zdarzeniem. Obaj to przedsiębiorcy" - dodał prokurator Tyszka. Przyznał zarazem, że 45-latek, któremu przedstawiono zarzuty, to jedyny podejrzany w toczącym się śledztwie, który nie był wcześniej karany. Jak podkreślił, ranny 39-latek po okresie leczenia opuścił szpital.

Tuż po zatrzymaniu 45-latka z powiatu legionowskiego Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie informowała, że jest on podejrzany o to, iż 19 maja na terenie powiatu pułtuskiego postrzelił z nieustalonej broni palnej 39-letniego mieszkańca Warszawy i tym samym spowodował u niego ciężkie obrażenia ciała - mężczyzna przyznał się wtedy do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Wcześniej ciechanowska policja podawała, że przy ustalaniu okoliczności zdarzenia i typowaniu sprawcy współpracowała z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, a do wyjaśnienia zatrzymano w sumie trzy osoby. Ostatecznie, na podstawie zebranych materiałów dowodowych, Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie, wydała za 45-latkiem list gończy.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
24.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Płock, ul....
wstęp biletowany