15 czerwiec 2021

Policyjna łódź zwodowana - wodny patrol ruszył na wodę

fot. KMP w Płocku
Jak co roku o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą zadbają policjanci pełniący służbę na łodziach policyjnych. Mundurowi patrolując rzekę Wisłę zwracać będą uwagę na wszelkie niebezpieczne zachowania osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. W realizacji swoich zadań współpracować będą z funkcjonariuszami straży rybackiej i ratownikami WOPR-u.
REKLAMA

Płoccy policjanci zwodowali już łódź, która wykorzystana będzie do patrolowania rzeki Wisły w nadchodzącym sezonie. W użytkowaniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku są trzy łodzie motorowe. Odcinek rzeki Wisły jaki patrolują policjanci na łodziach, wynosi blisko 70 km i biegnie od miejscowości Chmielewo do granic z Włocławkiem.

Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku oddelegowani do działań na wodzie posiadają uprawnienia ster motorzysty oraz specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Ich zadaniem jest między innymi sprawdzanie trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego a w sezonie letnim dbanie o bezpieczeństwo wszystkich, którzy wypoczywają nad wodą.

Policjanci zwracać również będą uwagę na osoby nielegalnie łowiące ryby. W realizacji swoich zadań współpracować będą z funkcjonariuszami straży rybackiej i ratownikami WOPR-u.

Policyjni "wodniacy" życzą bezpiecznego wypoczynku nad wodą i apelują o zdrowy rozsądek !

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-10-03 17:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany