19 wrzesień 2022

Poważne zdarzenie drogowe z udziałem łosia

zdjęcie: Poważne zdarzenie drogowe z udziałem łosia / pixabay/1626406
Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem łosia doszło wczoraj wieczorem, na DK 62, w miejscowości Brody Duże. Kierowca i pasażerka fiata, przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta oraz zwierzęta gospodarskie.
REKLAMA

Wczoraj, około godziny 19.00 dyżurny płockiej komendy Policji zadysponował patrol drogówki na DK 62, w rejonie miejscowości Brody Duże, gdzie na prostym odcinku drogi kierowca fiata potrącił łosia, przebiegającego przez jezdnię. 52-letni płocczanin i 39-letnia pasażerka pojazdu z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Zwłoki dzikiego zwierzęcia zabezpieczyły niezwłocznie odpowiednie służby. Podczas prowadzonych czynności w rejonie miejscowości Brody Duże ruch odbywał się wahadł

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta oraz zwierzęta gospodarskie.

Pamiętajmy, że lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. W przypadku zderzenia z dzikiem, jeleniem lub ważącym kilkaset kilogramów łosiem należy się liczyć z poważnym uszkodzeniem pojazdu. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem, szczególnie teraz jesienią. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta mogą również pojawić się w terenie zabudowanym. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny:zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym i pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia!

W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji.

 

Autor: asp. Krystyna Kowalska

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Krystyna Kowalska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Płock
2.2°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2022-12-08 20:00
miejsce
Rock 69, Płock, ul. Narutowicza 2
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 18:00
miejsce
Szkoła nr 3, Płock, ul. Królowej...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 17:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-13 20:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany