29 czerwiec 2021

Ukradł peugeota, myslał, że jest sprytny

Okazja czyni złodzieja. I z tej okazji skorzystał 45-latek, który widząc kluczyki w zamku zaparkowanego peugeota wsiadł za jego kierownicę i jak gdyby nigdy nic, odjechał. Złodziej skrupulatnie dbał o swoją anonimowość, nie uśpił jednak czujności policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy, którzy zatrzymali go i odzyskali skradzionego peugeota.
REKLAMA

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży peugeota zaparkowanego na jednej z płockich ulic. Sprawą kradzieży szybko zajęli się kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Jak się okazało w trakcie ustaleń, sprytny złodziei dbał o to aby nie być zauważonym i skradziony pojazd skrupulatnie ukrywał.

W chwili kiedy myślał już o swoim złodziejskim sukcesie, odwiedzili go policjanci. 45-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że pojazd znalazł przypadkowo i był przekonany, że został on porzucony przez właściciela. Rzeczywistość była zupełnie inna. Podejrzany wykorzystał chwilę, kiedy właściciel peugeota zostawił w pośpiechu kluczyk w zamku pojazdu. A, że okazja czyni złodzieja, to chętnie skorzystał z niej mieszkaniec powiatu płockiego. Wyjął kluczyk z zamka, włożył do stacyjki, odpalił silnik i odjechał jak gdyby nigdy nic.

Przedstawione przez policjantów fakty i ustalenia nie dały podejrzanemu możliwości na uniknięcie konsekwencji popełnionego przestępstwa. Wczoraj podejrzany 45-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione auto i przekazali je właścicielowi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-10-03 17:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany