kategoria: Na Sygnale
30 wrzesień 2022

Ustalono sprawcę zabójstwa matki i córki w Gruszewni

zdjęcie: Ustalono sprawcę zabójstwa matki i córki w Gruszewni / fot. PAP
fot. PAP
Policja i prokuratura wiedzą już, kto w sierpniu br. zabił matkę i córkę we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (Śląskie). Zarzuty w tej sprawie przedstawiono 42-letniemu sąsiadowi ofiar, zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Katowicach. Przyznał się do winy.
REKLAMA

Informację o ustaleniu sprawcy i przedstawionych mu zarzutach przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. To ta jednostka prowadzi śledztwo wspólnie z Wydziałem Kryminalnym KWP.

Zwłoki 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki znalazł 9 sierpnia w ich domu bliski ofiar. Ofiary miały na ciałach liczne rany, zadane ostrym narzędziem.

"Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 42-letniego mężczyznę, będącego sąsiadem pokrzywdzonych kobiet. Przyczyną zatrzymania tego mężczyzny był fakt, że zeznania, które złożył w toku śledztwa były sprzeczne z innymi zebranymi dowodami" - powiedział prok. Ozimek. Podejrzany usłyszał zarzuty zabójstwa obu kobiet w nocy z 7 na 8 sierpnia, w przypadku 48-latki było połączone ze zgwałceniem.

Mężczyzna nie był wcześniej przesłuchiwany - pracuje w Niemczech i jeszcze przed znalezieniem ciał pojechał do tego kraju. Został przesłuchany po powrocie do Polski. Po przedstawieniu zarzutów przyznał się do popełnienia zbrodni, sąd wkrótce rozpozna wniosek o jego aresztowanie.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
22.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Stary Rynek w Płocku, Płock, Pl....
wstęp biletowany