kategoria: Na Sygnale
5 lipiec 2024

Uwierzyła, że pomaga córce. Straciła 72 tys. złotych

zdjęcie: Uwierzyła, że pomaga córce. Straciła 72 tys. złotych / v39257756
v39257756
Mieszkanka Płocka przekazała oszustom 72 tysiące złotych myśląc, że pomaga swojej córce. Policjanci po raz kolejny ostrzegają. Nie daj się zmanipulować. Pomyśl, zanim przekażesz komuś swój majątek. Sprawdź czy osoba, której pomagasz faktycznie jest w potrzebie.
REKLAMA

W minioną środę (3.07) 76-letnia mieszkanka Płocka padła ofiarą oszustwa. Do seniorki zadzwoniła kobieta, która płaczącym głosem przedstawiła się jako jej córka. Rozmówczyni oznajmiła, że spowodowała wypadek, w którym zginęła kobieta w ciąży. Dodała, że na miejscu jest prokurator. W rozmowę wtrąciła się również druga kobieta, która podając się za policjantkę tłumaczyła, że córka jest roztrzęsiona i ciężko jej rozmawiać. Kobieta oznajmiła również, że aby jej córka nie została zamknięta należy zapłacić 80 tys. złotych. Seniorka poinformowała, że nie posiada pełnej kwoty. Ostatecznie przekazała około 72 tys. złotych mężczyźnie, który po zakończonej rozmowie telefonicznej, przyszedł do jej mieszkania i podał się za policjanta.

Dopiero kolejnego dnia mieszkanka płocka skontaktowała się z córką. Jak się okazało nie było żadnego wypadku a seniorka padła ofiara oszustów.

Policjanci ostrzegają!

W celu uniknięcia przestępstwa, bardzo ważna jest postawa i czujność samego potencjalnego pokrzywdzonego. Radzimy, aby bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach, gdy ktoś, kto telefonicznie podaje się za naszego krewnego, policjanta, prokuratora, urzędnika poleca nam, byśmy w określony sposób rozporządzali naszym majątkiem. Pamiętajmy – Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

W trosce o bezpieczeństwo seniorów prowadzona jest Kampania społeczna #ZnamTeNumery o której możesz przeczytac TUTAJ

 

podkom. Monika Jakubowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Płock
24.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Stary Rynek w Płocku, Płock, Pl....
wstęp biletowany