Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od Morza Norweskiego, przez Morze Północne, Niemcy i Polskę, po Półwysep Bałkański rozciągać się będzie strefa obniżonego ciśnienia z licznymi ośrodkami niżowymi i towarzyszącymi im okludującymi się frontami atmosferycznymi. Aktywniejszy układ niżowy zmierzać będzie od Atlantyku, w kierunku Wysp Brytyjskich. Obszary podwyższonego ciśnienia zaznaczą się nad Półwyspem Iberyjskim i Francją oraz na wschodzie kontynentu europejskiego.
Polska znajdować się będzie między niżem znad Niemiec, a wyżem znad wschodniej Europy, przy czym z upływem dnia wpływ niżu będzie coraz istotniejszy. Chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, od południowego zachodu stopniowo będzie wypierane przez cieplejsze powietrze polarne morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wynosie 1006 hPa i nieznacznie będzie się wahać.
W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie kraju. Miejscami słabe opady śniegu, w zachodniej połowie Polski także deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu lub marznącej mżawki powodującej gołoledź. Początkowo będą się lokalnie utrzymywały marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -4 st. C na północnym wschodzie do 1 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.(PAP)
mas/ mark/