22 czerwiec 2021

PSP: prawie 1700 interwencji strażaków po przejściu burz przez Polskę

fot. PAP
Straż interweniowała 1685 razy po burzach, które po południu i wieczorem przeszły przez Polskę - poinformował wieczorem PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski.
REKLAMA

Najwięcej interwencji było w Wielkopolsce - 545, w Małopolsce - 366, na Mazowszu - 291, w woj. kujawsko-pomorskim - 150 i w woj. łódzkim - 115. "To są działania, do których strażacy pojechali, ale ta liczba na pewno wzrośnie" - wyjaśnił rzecznik, dodając, że strażacy będą pracować do rana. Z informacji straży wynika też, że nikt nie został ranny podczas burz.

Według prognozy IMGW, burzowo będzie też w nocy, ale tylko we wschodniej połowie kraju. "W pierwszej połowie nocy będą to burze gwałtowne, z intensywnymi opadami deszczu, z porywistym wiatrem, początkowo także z gradem. W drugiej połowie nocy będzie się to uspokajać, niemniej jednak wciąż możliwe będą porywy wiatru do 90 km/h" - powiedziała wcześniej PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak. Jak dodała, sumy opadów nie powinny przekroczyć 30 mm. (PAP)

autorka: Natalia Kamińska

nmk/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-10-03 17:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany