16 lipiec 2021

W sobotę nadal burzowo i upalnie

fot. PAP
Noc z piątku na sobotę będzie bardzo ciepła, choć na razie nie ma co liczyć na szybką poprawę pogody. W sobotę nadal będzie burzowo i upalnie, a zamiany baryczne będą postępowały powoli – powiedział PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek.
REKLAMA

Jedynie na krańcach północno-zachodnich będzie sucho i pogodnie.

Temperatura w nocy w całym kraju nie spadnie poniżej 18 st. C, a w niektórych regionach termometry pokażą nawet 22 st. C. Również w sobotę od rana termometry będą wskazywały wysokie wartości.

"Niestety w sobotę czeka nas kolejny burzowy dzień, a w wielu miejscach pogoda nie da wytchnienia" - zapowiedział PAP synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. Jak dodał, najlepiej powinno być na krańcach północno-zachodnich i na Wybrzeżu. Sobota zapowiada się tam pogodnie i sucho, a ryzyko opadów jest niewielkie.

"Natomiast na pozostałych obszarach Polski ponownie szykuje się burzowy dzień" – zaznaczył. "Burze mogą być miejscami bardzo intensywne, z bardzo dużym natężeniem opadów" – przestrzegł synoptyk. Zgodnie z szacunkami, wartości sobotnich opadów mogą sięgać 40, a miejscami nawet 50 mm (50 litrów na mkw.). "W związku z tym, należy spodziewać się nawałnic" - ostrzegł synoptyk. "Dodatkowo, przy burzach nie można wykluczyć również ostrych porywów wiatru do 90 km/h, oraz opadów gradu" – zastrzegł.

W sobotę temperatura będzie bardzo zbliżona do dni poprzednich. "Poza województwami wschodnimi, gdzie nadal będą obowiązywać ostrzeżenia o upale, czeka nas bardzo ciepły dzień" - poinformował synoptyk. Jak dodał, temperatura osiągnie w ciągu dnia nawet 33 st. C na wschodzie, na zachodzie i na Pomorzu nieco chłodniej – 25 st. C, a na Wybrzeżu nawet 22 st. C.(PAP)

Autor: Daria Kania

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2022-02-20 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany