.
17 listopad 2020

Szpital tymczasowy w Płocku

fot. nadesłane
Kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku już stoją na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. W działania zaangażowani są żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
REKLAMA
PKN ORLEN zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni  i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska.

12 listopada żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku przeszli szkolenia BHP oraz te związane już bezpośrednio z pracami na budowie m.in. z procesem uszczelnienia elementów kontenerów. Dodatkowo żołnierze 6MBOT wykorzystują podczas budowy szpitala kontenerowego uprawnienia zdobyty w życiu cywilnym m.in. z dziedziny elektryki.

Kompetencje podwójnego zastosowania są elementem, który bardzo często wykorzystują terytorialsi podczas swojej służby.

Żołnierze pracują na terenie budowy szpitala tymczasowego w Płocku codziennie w systemie dwuzmianowym. Terytorialsów w przygotowaniach do prac wsparł Leroy Merlin Płock przy trasie Ks. J. Popiełuszki 2. Firma przekazała na rzecz płockiego batalionu środki ochrony indywidualnej m.in. kaski ochronne, rękawice, okulary ochronne. Za kilka dni szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku powinien być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-02-06 19:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-10 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-22 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-06-02 19:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany