kategoria: Sport
1 czerwiec 2024

1. liga piłkarska - Mariusz Misiura poprowadzi Wisłę Płock

zdjęcie: 1. liga piłkarska - Mariusz Misiura poprowadzi Wisłę Płock / pixabay/1439055
Mariusz Misiura został nowym trenerem Wisły Płock. 43-letni szkoleniowiec związał się z płockim klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku, z opcją przedłużenia współpracy. Zastąpił Dariusza Żurawia, z którym rozwiązano kontrakt.
REKLAMA

Wisła jako spadkowicz z ekstraklasy poprzedni sezon spędziła w 1. lidze. Zadaniem trenera Żurawia, który objął zespół 26 października 2023 roku, był awans przynajmniej do baraży.

Tego celu nie udało się zrealizować. Dlatego klub 27 maja, po przegranym 1:2 meczu z Resovią, rozwiązał kontrakt ze szkoleniowcem. 1 czerwca nowym trenerem został Mariusz Misiura.

Nowy szkoleniowiec jeszcze jako zawodnik rozegrał 11 meczów w ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin. Reprezentował również Znicz Pruszków, Gwardię Koszalin, ŁKS Łomża, Świt Nowy Dwór Mazowiecki czy niemiecki Turkiyemspor Berlin.

Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem i prezesem Pogoni Szczecin Women, którą trzykrotnie doprowadził do finału Pucharu Polski kobiet, a w sezonie 2009/10 był również asystentem selekcjonera Roberta Góralczyka w żeńskiej reprezentacji Polski.

W swojej karierze trenerskiej, Misiura pracował także w kobiecej 2. Bundeslidze, dzięki czemu został objęty programem „Bundesliga Trener” i uczestniczył w szkoleniach niemieckiej federacji piłkarskiej.

Później rozpoczął pracę w piłce męskiej od działu skautingu Realu Madryt, skąd razem z jednym ze współpracowników trafił do chińskiego Guizhou HengFen. Azjatycką przygodę przerwał wybuch pandemii i po powrocie do kraju szkoleniowiec objął trzecioligową Wartę Gorzów Wlkp.

Od początku sezonu 2021/22 prowadził Znicz Pruszków, z którym wywalczył bezpośredni awans do 1. ligi, a w niedawno zakończonych rozgrywkach zajął 13. miejsce. (PAP)

marc/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
20.1°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Płock, ul....
wstęp biletowany