Andrzej Juskowiak i mistrz świata we freestyle football na niezwykłym turnieju piłkarskim w Żninie

fot. nadesłane
Szesnaście drużyn, ponad dwustu zawodników i cały dzień świetnej zabawy! 27 września w Żninie w Kujawsko-Pomorskiem odbędzie się niezwykły turniej pod nazwą „Futbol w biało-czerwonych barwach”. Dla młodych graczy przygotowano całą masę atrakcji.
REKLAMA


Gościem specjalnym turnieju będzie Andrzej Juskowiak, 45-krotny reprezentant Polski, były gracz m.in. Lecha Poznań, Sportingu Lizbona, Olympiakosu Pireus i VfL Wolfsburg.

Dla mnie to bardzo przyjemna chwila i cieszę się, że będę mógł spotkać się z młodymi adeptami futbolu. To, że odbywają się takie turnieje, jak ten w Żninie jest bardzo ważne, bo w tym wieku dla dzieciaków najważniejsza jest możliwość rywalizacji i zabawy – mówi Andrzej Juskowiak, król strzelców Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.


W imprezie udział weźmie szesnaście drużyn, a rywalizacja będzie toczyć się na czterech boiskach jednocześnie. W imprezie, zorganizowanej przez Fundację Aktywny Polak, mogą wziąć udział piłkarze z roczników 2013 i 2014 oraz piłkarki z roczników 2012, 2013 i 2014. Turniej jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oprócz spotkania z Andrzejem Juskowiakiem, uczestnicy turnieju „Futbol w biało-czerwonych barwach” będą mieli jeszcze możliwość podziwiania znanego football freestylera Konrada Dybasia. Polak swoją przygodę z trikami piłkarskimi rozpoczął w 2009 roku, a jego największe osiągnięcia to tytuł mistrza świata w 2018 roku w kategorii challenge oraz trzy tytuły wicemistrza swiata w innych kategoriach. Jest też wielokrotnym mistrzem Polski we freestyle football.

Każde dziecko, które weźmie udział w turnieju, otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, a dla najlepszych zespołów przygotowano atrakcyjne nagrody. Wyróżnieni zostaną także najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik z pola oraz król strzelców. Partnerem imprezy są Lasy Państwowe oraz Miejski Ośrodek Sportu w Żninie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Płock
22.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Kino Przedwiośnie, Płock, ul....
wstęp biletowany