Będą utrudnienia w ruchu samochodowym w związku z wyścigami kolarskimi
W Płocku trasa kolarskich wyścigów o łącznej długości 34,5 km, prowadzić będzie ulicami Rybaki i Mostową przez Pl. Narutowicza, i dalej ulicami Teatralną, Małachowskiego, Stary Rynek, Kazimierza Wielkiego, Nowowiejskiego, ponownie Kazimierza Wielkiego, a następnie Szpitalną. Poza granicami miasta kolarskie zmagania przebiegać będą w Maszewie Dużym, Kobiernikach i Lasotkach, a także w Siecieniu i Brwilnie.
Od 21 do 23 czerwca ruch drogowy na trasie wyścigu na terenie Płocka - jak informuje Urząd Miasta - zostanie całkowicie wyłączony na czas kolarskich zmagań. W tym czasie przejazdy i przejścia na skrzyżowaniach zagrodzą metalowe barierki. Nieco inaczej będzie poza Płockiem, gdzie ruch drogowy będzie wstrzymywany tylko na czas przejazdu zawodników.
„Na trasie wyścigu nie będzie można parkować. Do czwartku 20 czerwca, do godz. 8., organizatorzy ustawią znaki zakazu zatrzymywania się i postoju w wybranych miejscach. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie staną, ponieważ zaparkowane na trasie wyścigu w niedozwolonym miejscu samochody, będą odholowywane” - zapowiada Urząd Miasta.
W Płocku 21 i 22 czerwca ulice na trasie wyścigu kolarskiego będą zamykane o godz. 10.30, przy czym ruch samochodowy będzie tam wznawiany sukcesywnie między godz. 17. a 17.15, w zależności od tego, w jakim tempie zawodnicy będą kończyć zmagania i dojeżdżać do mety na ul. Rybaki. Z kolei 23 czerwca trasa wyścigu zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego o godz. 9. z planowanym otwarcie około godz. 18.30.
„O możliwości dotarcia pojazdami do katedry lub kościoła farnego na uroczystość zawarcia małżeństwa zdecydują służby porządkowe” - zaznaczył Urząd Miasta. Wspomniał również, aby już w nocy z 20 na 21 czerwca nie pozostawiać samochodów na parkingach na Pl. Narutowicza i przy ul. Małachowskiego, „ponieważ w trakcie wyścigu kolarskiego nie będzie można stamtąd wyjechać”.
Trasa Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w Płocku znajduje się w jego najstarszej części z licznymi zabytkami, jak katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - największa nekropolia Piastów w Polsce czy najstarsza szkoła w kraju i jedna z najstarszych w Europie, istniejąca nieprzerwanie od 1180 r. - obecnie Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Wraz z bulwarami nad Wisłą to najczęściej odwiedzane miejsca przez mieszkańców miasta oraz turystów, zwłaszcza w dni wolne. (PAP)
Autor: Michał Budkiewicz
mb/ agz/