patronat medialny

Na terenie całej Polski odbędą się Festiwale Biegowe dla uczniów szkół podstawowych

fot. nadesłane
Najpierw w wielkopolskim Złotowie, a później w czterech innych lokalizacjach na terenie całej Polski odbędą się Festiwale Biegowe dla uczniów szkół podstawowych.


W sumie w pięciu Festiwalach, organizowanych przed Fundację Orły Sportu, ma wziąć udział ponad sześciuset uczniów szkół podstawowych, którzy będą rywalizować w biegach na 1000 i 3000 metrów w kategoriach dziewcząt i chłopców. Uczestnicy biegów otrzymają medale i drobne upominki.

Uzupełnieniem rywalizacji sportowej będzie festyn, w ramach którego każdorazowo odbędzie się spotkanie ze znanym sportowcem, a także różnorodne animacje, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży oraz dmuchańce i poczęstunek – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji „Orły Sportu”.

Sport jest bardzo ważny, bo m.in. bardzo pomaga w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji społecznych. Dlatego jest tak ważny zwłaszcza dla młodych ludzi, zwłaszcza teraz w okresie pandemii, kiedy te relacje w znaczy sposób zostały zaburzone i ograniczone – mówi Konrad Bukowiecki, czołowy polski lekkoatleta.
Sport młodych ludzi uczy nie tylko rywalizacji w gronie rówieśników, ale także samodyscypliny, umiejętności dążenia do celu i życia w grupie oraz szacunku dla drugiego człowieka. Dzięki zajęciom sportowym dzieci i młodzież lepiej radzą sobie w społeczeństwie, tym prawdziwym, a nie wirtualnym.


Pierwszy Festiwal Biegowy odbędzie się 31 maja w Złotowie w Wielkopolsce. Później dzieci będą biegać także w Pucku na Pomorzu (1 czerwca) i Władysławowie (5 czerwca) w województwie wielkopolskim, a następnie we Wrocławiu, 19 czerwca, gdzie młodzi biegacze będą rywalizować w Parku Biskupińskim. Cykl zakończy się 15 sierpnia imprezą na stadionie lekkoatletycznym „Podskarbińska" w Warszawie.

Organizację Festiwalu Biegowego dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-12-04 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-20 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany