kategoria: Turystyka
2 lipiec 2024

Kolej linowa na górę Szyndzielnia wznowiła kursowanie

zdjęcie: Kolej linowa na górę Szyndzielnia wznowiła kursowanie / fot. PAP
fot. PAP
Kursuje już gondolowa kolej linowa na górę Szyndzielnia w Bielsku-Białej – podano na stronie internetowej kolei. W tej jednej z większych atrakcji turystycznych w Beskidach w poniedziałek uszkodzona została pompa, która została wymieniona.
REKLAMA

Kierownik kolei Tomasz Pezda powiedział PAP, że w poniedziałek, pod koniec dnia, pracownicy dostrzegli, iż pompa nie działa tak, jak powinna. Nie wytwarzała odpowiedniego ciśnienia. Trzeba ją było wymienić.

Prace rozpoczęły się jeszcze w poniedziałek. We wtorek kolej nie kursowała z tego powodu. Tomasz Pezda miał nadzieję na ponowne jej uruchomienie w środę rano, ale ostatecznie ruszyła wcześniej.

Gondolowa kolej linowa jest jedną z największych atrakcji Bielska-Białej. Ma długość 1810 m. Otwarta została w 1953 roku. Od tego czasu przeszła dwa gruntowne remonty. Koleją zarządza bielska spółka komunalna. (PAP)

szf/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
24.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 20:58
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2024-07-19 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-27 20:30
miejsce
Lotnisko w Płocku, Płock, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-10 20:00
miejsce
Amfiteatr, Płock, Rybaki
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-16 12:00
miejsce
Stary Rynek w Płocku, Płock, Pl....
wstęp biletowany