2 lipiec 2021

Pijany kierowca zakończył podróż na drzewie. Apelujemy o zdrowy rozsądek!

fot. KMP w Płocku
Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują nietrzeźwi kierowcy, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niestety w dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Przykładem jest kierowca mercedesa, który pomimo tego, że spożywał wcześniej alkohol to wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę. Podróż zakończył na drzewie. 47-latek miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.
REKLAMA

Niestety w dalszym ciągu płoccy policjanci zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.

Przykładem ignorancji dla bezpieczeństwa zarówno własnego jak i innych użytkowników drogi, wykazał się kierowca mercedesa. Mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę. W miejscowości Korzeń Królewski podjął manewr wyprzedzania, po czym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Na szczęście przeżył, choć uderzenie było silne o czym świadczą uszkodzenia mercedesa. 47-latek z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Wkrótce o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2021-10-03 17:00
miejsce
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 17:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-22 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-06 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany