30 październik 2021

Zarzuty i areszt dla sprawcy pobicia kierowcy autobusu MPK

zdjęcie: Zarzuty i areszt dla sprawcy pobicia kierowcy autobusu MPK / fot. PAP
fot. PAP
Zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim usłyszał w sobotę mężczyzna, który brał udział w brutalnym pobiciu kierowcy poznańskiego autobusu – powiedziała PAP mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
REKLAMA

Do brutalnego pobicia kierowcy poznańskiego autobusu doszło w środę. Dwaj pijani i agresywni mężczyźni wdali się w awanturę z pasażerami miejskiego autobusu, a następnie dotkliwie pobili kierowcę.

"Mężczyzna został dzisiaj przesłuchany, usłyszał zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim, czyli w odniesieniu do pobicia to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3 lat. Wyrok może być jeszcze wyższy ze względu na to, że czyn miał charakter chuligański" – powiedziała PAP w sobotę mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Dodała, że wobec mężczyzny sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy, czyli areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Mróz zaznaczyła, że prowadzone są czynności w celu zatrzymania drugiego ze sprawców pobicia.

Film z zajścia opublikował w mediach społecznościowych rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Podkreślił, że "nie ujdzie im to płazem". "Dla nas sprawa absolutnie nr 1" – napisał Borowiak.

MPK Poznań Sp. z o.o. podkreśliło w opublikowanym komunikacie, że "to wydarzenie wstrząsnęło nami wszystkimi". Poinformowano także, że kierowca nadal przebywa w szpitalu.

"Wszyscy trzymamy za niego kciuki i życzymy mu dużo zdrowia. Zaoferowaliśmy mu wszelką możliwą pomoc. Współpracujemy też z policją, wierząc, że sprawcy zostaną szybko ustaleni i zatrzymani. Dziękujemy wam za słowa wsparcia – są dla nas bardzo ważne" – wskazano.

Do sprawy brutalnego pobicia kierowcy odniósł się w mediach społecznościowych także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W swoim wpisie wyraził "wielki szacunek i wsparcie dla kierowcy autobusu, który został brutalnie pobity po tym, jak stanął w obronie zaatakowanego przez grupkę pijanych osób pasażera. Za to, że nie pozostał obojętny i w sposób zdecydowany zareagował na krzywdę drugiego człowieka, płacąc za to wysoką cenę" – napisał Jaśkowiak.

Słowa wsparcia dla pobitego kierowcy skierowała także m.in. Rada Osiedla Naramowice – to w tym rejonie miasta doszło do pobicia.

"W imieniu mieszkanek i mieszkańców Naramowic wyrażamy naszą wdzięczność Panu Tadeuszowi – kierowcy autobusu numer 169, za jego bohaterską postawę. To On wczoraj stanął odważnie w obronie osób, które korzystały z przejazdu komunikacją miejską, chroniąc je przed atakiem agresywnych współpasażerów. Niestety sam doświadczył przemocy" – zaznaczono.

"Wyrażamy nasz sprzeciw wobec agresji, która go spotkała i jednocześnie solidaryzujemy się z Panem Tadeuszem, życząc mu dużo zdrowia" – dodano.(PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Płock
-7.1°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:33
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Płocku

kiedy
2023-02-12 16:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 19:00
miejsce
Państwowa Szkoła Muzyczna, Płock,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-13 20:00
miejsce
Rock 69, Płock, ul. Narutowicza 2
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-14 19:00
miejsce
Teatr Dramatyczny, Płock, ul. Nowy...
wstęp biletowany